Ogólne określenie taniego roweru sprzedawanego w hipermarketach. Charakteryzuje się atrakcyjną ceną i bardzo słabymi komponentami, często niewiadomego pochodzenia. Nazwa pochodzi od nazwy jednego z supermarketów.
Cykl około 7 amatorskich maratonów rowerowych, organizowany przez firmę Lang Team w centralnej w wschodniej części Polski. Skandia Maraton Lang Team jest uznawany za jeden z najłatwiejszych wyścigów tego typu.
Zawody rowerowe, które są rozgrywane w pętli od 20 do ok 120 km. Trasa maratonów rowerowych zazwyczaj jest prowadzona w terenie pagórkowatym, lub górskim po nawierzchni szutrowej, trawiastej lub kamienistej.
Cykl około 10 (w zależności od roku) maratonów rowerowych dla amatorów, głównie w regionie wschodnim organizowany przez UKS Wygoda Białystok i Podlaski Okręgowy Związek Kolarski. Jeden z wyścigów jest organizowany za granicą - na Białorusi.
Nieformalny ruch rowerzystów, polegający na manifestowaniu obecności oraz domaganiu się uznania swoich praw. Masa krytyczna wyróżnia się formą, która polega na przejeździe maksymalnie licznej grupy rowerzystów przez miasto.
Są to wycieczki turystyczne w okolicach Warszawy organizowane przez grupę osób zwiazaną z Warszawską Masą Krytyczną. Odbywaja się od marca 2006 w każdą trzecią sobotę każdego miesiąca.
Coroczna impreza - polegająca na przejeździe grupy rowerzystów - organizowana przez grupę osób związaną z Warszawską Masą Krytyczną oraz przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
To jeden z największych cykli powszechnych imprez rowerowych w Polsce, przeznaczony dla amatorów. Składa się z około 16 imprez organizowanych od kwietnia do października w centralnej Polsce (głównie województwo Mazowieckie)
Ekstremalnie duża największa zębatka w tylnym zestawie zębatek firmy Shimano. Zazwyczaj stosuje się zębatkę o ilości zębów 34. Różnica jest widoczna gołym okiem - kolejna w zestawie - mniejsza zębatka może być aż o 8 zębów mniejsza (26T).
Projekt realizowany na Górnym Śląsku, w ramach którego ma powstać sieć kilkudziesięciu wypożyczalni rowerowych w miastach Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (14 miast z siedzibą w Katowicach). Sieć ma działać na zasadzie Roweru Miejskiego.